• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

KSZTAŁCENIE, DZIAŁALNOŚĆ, ETYKA PRACY

O MNIE

PROFIL ZAWODOWY
KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI

Pochodzę z Półwyspu Helskiego. Obecnie mieszkam w Gdyni, gdzie prowadzę działalność gospodarczą w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji, opieki po hospitalizacji, masażu i warsztatów dla opiekunów rodzinnych oraz osób starszych. Ukończyłem studia z fizjoterapii na poziomie magisterskim. Dodatkowo uzyskałem fakultet z: opieki rehabilitacyjnej wobec osób niepełnosprawnych i wymagających specjalistycznego wsparcia. Moją specjalizacją są: geriatria, opieka długoterminowa, opieka poszpitalna, choroby otępienne i dziedziny pokrewne.

 

Pracuję wyłącznie w miejscu wezwania, czyli w domu pacjenta. Zazwyczaj to właśnie rodziny zgłaszają potrzebę rehabilitacji i opieki. Służę im pomocą od 10 lat. Mam dobry kontakt z osobami starszymi. Choć każda postać demencji jest inna, nieraz trudna indywidualnie, to przeprowadzałem spotkania w wymagających warunkach, u "ciężko" nastawionych chorych osób. Moja pomoc skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców, to dla rodzin w pierwszej kolejności przewidziałem swoją ofertę.

 

Pracowałem w środowiskach domowych, szpitalu, ośrodku całodobowej opieki w Wielkiej Brytanii. Udało mi się nawiązać współpracę z wieloma osobami i dzięki nim realizować swoją profesję. Będąc w toku ciągłej nauki, przypisanej do zawodów które reprezentuję - uczestniczyłem w szeregu kursów, szkoleń i warsztatów pogłębiających możliwość współpracowania z pacjentem na wielu poziomach zdrowia i choroby.

 

Moim dążeniem jest stworzenie platformy wsparcia, opieki i rehabilitacji w oparciu o kamienie węgielne założeń Polskiej Szkoły Rehabilitacji. Rosnące potrzeby starzejącego się społeczeństwa doprowadziły mnie do uznania wartości opieki geriatrycznej i postawiły przed możliwością świadomego wyboru dążenia do wąskiej specjalizacji w tym zakresie. Staram się uczynić okazywaną przeze mnie pomoc jak najbardziej skuteczną, użyteczną i życiową.

 

Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

REHABILITACJA I OPIEKA
DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY

W ciągu 10 lat pracy z osobami niepełnosprawnymi poznawałem problemy z jakimi mierzy się grupa osób niesamodzielnych pozostających w domu pod opieką rodziny. Kontakt i interakcje z podopiecznymi w ich środowisku przybliżyły mi okoliczności w których choroba pojawia się w życiu człowieka. Unaoczniły też, jak utracona nad dotychczasową codziennością kontrola, zaskakująco różnie przekłada się na konsekwencje związane ze zmianą planów chorego i rodziny.

Dla niektórych sytuacja pojawia się nagle i stwarza w bardzo krótkim czasie problematyczną perspektywę w której może być trudno odnaleźć się zatroskanym najbliższym. Ich wola znalezienia odpowiedniej pomocy przemawia za koniecznością bycia gotowym do jej udzielenia.

Miałem sposobność pracować z pacjentami w ich naturalnym środowisku - w domu. Postępowanie opierało się na planie opieki spójnym z rozpoznaniem klinicznym, indywidualnymi potrzebami pacjenta i możliwościami rodziny.

Praktyka od 2012 roku

Doświadczenie kliniczne w geriatrii

Umiejętności zdobyte w Wielkiej Brytanii

Fakultet z opieki rehabilitacyjnej

Przygotowanie psychologiczne

Ukierunkowany profil zawodowy

0
lat kształcenia
0
godzin praktyki klinicznej
0
przebytych kursów
0
lat kształcenia
0
godzin praktyki klinicznej
0
przebytych kursów
Image

TIMELINE

ŚCIEŻKA ZAWODOWA

 

2012 - 2017

Agencje Opiekuńcze, Trójmiasto / Opiekun Specjalistyczny

 

2014 - 2015

Specjalistyczny Dom Opieki, Anglia / Starszy Opiekun Medyczny (Senior HCA)

 

2015 - 2016

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku / Opiekun Medyczny

 

2017 - dziś

SOFTMANUAL - Fizjoterapeuta​

 

2008 - 2009

Centrum Nauki i Bizensu "ŻAK" w Gdyni / Specjalność – Psychologia z Socjologią

 

2010 - 2012

Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku / Technik Masażysta

 

2012 - 2013

Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku / Opiekun Medyczny

 

2013 - 2017 (lic.) / 2019 - 2021 (mgr)

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego / Fizjoterapia

ROZPOZNAWANIE PROBLEMÓW OPIEKUŃCZYCH I RUCHOWYCH SPECJALISTYCZNA PORADA

Praktyczne wskazówki do wdrożenia przy chorym.

ZAWÓD Z POWOŁANIA

FIZJOTERAPEUTA i OPIEKUN MEDYCZNY

Praca od podstaw

Dzięki pracy w placówkach instytucjonalnych i domach pacjentów jestem świadomy wagi i roli pełnionej przez opiekuna (także z rodziny) - doceniam miejsce rehabilitacji jako nieodłącznej części leczenia na każdym etapie postępowania.

Moje certyfikaty i dyplomy

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.