• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

OPIEKA DLA CHORYCH LECZONYCH

ONKOLOGICZNIE

Image
Image

Czas leczenia onkologicznego to duże wyzwanie dla chorego i jego rodziny. Poza niepewnością i stawaniem ponad wątpliwościami liczy się poziom i zakres opieki jakim możemy obdarzyć naszego bliskiego. W codzienności pojawiają się nowe potrzeby i zadania, także pielęgnacyjne. Osoba niepełnosprawna może wykazywać obniżoną zdolność do przemieszczania się i samoobsługi. Konieczna staje się pomoc w podstawowych, albo chociaż bardziej złożonych (niż dotychczas) czynnościach. Do tego potrzeba nadziei i wiary, odporności psychicznej.

 

Gdy obowiązki zmuszają nas do utrzymania wymiaru pracy zawodowej, chcemy by nasz bliski miał odpowiednią opiekę i wsparcie oraz rehabiltiację. Ważna jest znajomość zagadnień związanych z onkologią. Opieka medyczna jaką trzeba zapewnić musi być kompleksowa. Czynności pielęgniarskie, opiekuńcze, lecznicze a także z dziedziny jaką jest fizjoterapia, powinny być skoordynowane i bardzo zindywidualizowane.

 

Opieka w onkologii wychodzi naprzeciw wszelkim wyzwaniom związanym ze wspraciem leczenia farmakologicznego, psychologicznego, rekonwalescencyjnego oraz na gruncie dotychczasowego postępowania długoterminowego, innego niż wynikającego bezpośrednio z nowotworu.

Rak płuca u mężczyzn

Odestek raka płuca wśród wszystkich nowotworów u mężczyzn (PolSenior, 2012)

Populacja: 60-89 lat

Taki odsetek chorób nowotworowych przypada na populację 60-89 r.ż. (PolSenior, 2012)

Możesz liczyć na fachową opiekę pod Twoją nieobecność lub niemożność jej osobistego sprawowania. Uwzględnione zostają Twoje i chorego preferencje co do sposobu spędzania czasu i wykonywania szeregu czynności życia codzienego (ADL / IADL). Do tego możesz liczyć na program wsparcia jaki daje rehabilitacja oparta na funkcjonalnym modelu uczestnictwa w życiu codziennym (ICF) w szczególności w środowisku domowym – w ciszy, spokoju, pełnym empatii i ciepła wsparciu.

 

Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

Image

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.