• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

OPIEKA DLA CHORYCH LECZONYCH

ONKOLOGICZNIE

Image
Image

Czas trwania leczenia onkologicznego to duże wyzwanie dla chorego i jego rodziny. Poza niepewnością i stawaniem ponad wątpliwościami liczy się poziom i zakres opieki jakim możemy obdarzyć naszego bliskiego. W codzienności pojawiają się nowe potrzeby i zadania, także pielęgnacyjne. Osoba niepełnosprawna może wykazywać obniżoną zdolność do przemieszczania się i samoobsługi. Konieczna staje się pomoc w podstawowych i względnie bardziej złożonych niż dotychczas czynnościach. Do tego potrzeba nadziei i wiary, odporności psychicznej.

 

Gdy obowiązki zmuszają nas do utrzymania wymiaru pracy zawodowej, chcemy by nasz bliski miał odpowiednią opiekę, pomocną dłoń oraz rehabiltiację. Ważne by chory był wsparty przez specjalistę tak, by ułatwić życie rodzinie. Opieka medyczna jaką trzeba zapewnić musi być kompleksowa i znosić obciążenia powstałe na gruncie choroby a także stanowić o bezpieczeństwie. Czynności pielęgnacyjne, opiekuńcze, lecznicze a także fizjoterapeutyczne powinny być skoordynowane i bardzo zindywidualizowane.

 

Opieka i rehabilitacja w onkologii wychodzi naprzeciw wszelkim wyzwaniom związanym ze wspraciem leczenia farmakologicznego, psychologicznego i rekonwalescencyjnego. Ważne są także obszary funkcjonowania niezwiązane bezpośrednio z nowotworem.

Rak płuca u mężczyzn

Odestek raka płuca wśród wszystkich nowotworów u mężczyzn (PolSenior, 2012)

Populacja: 60-89 lat

Taki odsetek chorób nowotworowych przypada na populację 60-89 r.ż. (PolSenior, 2012)

OPIEKA REHABILITACYJNA W DOMU JAKO DOPEŁNIENIE LECZENIA ONKOLOGICZNEGO

Możesz liczyć na fachową opiekę pod Twoją nieobecność, niemożność jej osobistego sprawowania lub w oparciu o preferencje. Uwzględnione zostaną Twoje i chorego wskazania co do sposobu spędzania czasu i wykonywania szeregu czynności życia codzienego (ADL / IADL). Do tego możesz liczyć na program wsparcia jaki daje rehabilitacja oparta na funkcjonalnym modelu uczestnictwa w życiu codziennym (ICF) w szczególności w środowisku domowym – w ciszy, spokoju, pełnym empatii i ciepła wsparciu.

 

Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

Image

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.