• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

W POSZUKIWANIU WZORCA OPIEKI NAD SOBĄ I INNYMI

BLOG

Blog

Mąż może być ogromnym wsparciem dla swojej żony przez wiele lat, także tych późniejszych, brodzących pióro w siwym atramencie. Mąż. Jeżeli nie pierwszy, to może drugi. Jeżeli nie drugi, to może jednak ten pierwszy... ? Aktywne życie zazwyczaj ma swój kres. Najczęściej dostrzegamy to najwyraźniej po naszych rodzicach. Kobiety, córki, przyjmują wtedy nową rolę względem rodzica – opiekuna osoby dorosłej. Prawdopodobnie mają w swoim otoczeniu mężczyznę. Być może jest ich kilku – syn, wnuk, zięć, bratanek itp. Opieka - jak zachowują się w nowej sytuacji panowie? W czym się sprawdzą? Jak wpisują się w opiekeuńcze życie rodzinne?

Dobry urlop od opieki to taki w którym opiekun nie musi się upewniać, czy miejsce i czas w którym się znajduje, są dla niego zasłużone. Godne zastępstwo to wyzwanie tak samo ważne jak ciągłość opieki dzień i noc. Czy dwa tygodnie odpoczynku to dużo czy mało? W każdym przypadku inne jest tło sprawowanej opieki, inne okoliczności i motywacje. Inna cena i inny rachunek. Jednak taka sama konieczność. Jak podejść do własnego urlopu konstruktywnie i wypocząć?

Osoby po wstawieniu endoprotezy biodra lub kolana najczęściej korzystają z kul łokciowych w celu odciążenia okolicy operowanej. Dotyczy to osób w wieku produkcyjnym, w miarę sprawnych fizycznie przed operacją a także część grupy senioralnej. W miarę upływu czasu pojawia się potrzeba odstawienia kul, co w założeniu ma umożliwić większą sprawność w codziennych czynnościach. Czy jednak jest to bezpieczne dla sztucznego stawu? Jak się ma proces gojenia i adaptacji do ram czasowych przewidzianych w protokołach  rehabilitacyjnych? Czy wystarczy sobie powiedzieć, że "radę dam, dobrze jest"?

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.