• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA

OPIEKUNÓW RODZINNYCH

Warsztaty powstały ze względu na narastające potrzeby pacjentów i ich rodzin w zakresie samodzielności wykonywania czynności życia codziennego. Są odpowiedzią na chęć wejścia w posiadanie i utrzymanie wydolności opiekuńczej osób zaangażowanych w pomoc. Dzieje się tak na skutek zainstnienia trudnej sytuacji, powstałej najczęściej w wyniku choroby i czynników społeczno-ekonomicznych.

 

Program i tematyka szkoleń uwzględnia zagadnienia szeroko pojętej opieki. Okoliczności w jakich choroba pojawia się w życiu człowieka oraz próby radzenia sobie ze stopniowym powrotem do stabilizacji w nowym położeniu, często przerastają możliwości i kompetencje rodzin osób chorych, starszych, niesamodzielnych.

 

Nabywanymi kompetencjami, dzięki którym można poprawić jakość życia i wydolność rodziny są: wiedza i umiejętności w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji oraz profilaktyki zdrowotnej. Wsparcie udzielone opiekunom ma za zadanie poprawić ich zdolność do radzenia sobie z codziennymi zadaniami wokół chorego, także w trosce o własne zdrowie.

Mózg
Logo firmy SOFTMANUAL

Wzorce opieki z jakich korzystają rodziny przy chorej osobie, są oparte na ich dotychczasowym doświadczeniu życiowym, jak i na źródłach zewnętrznych – internecie, poradnikach książkowych czy elektronicznych (ebooki), oraz okazjonalnym wsparciu osób z profesji medycznych, czy mniej lub bardziej – innych członków rodziny, sąsiadów. Stan osoby niesamodzielnej zmienia się w zależności od postępu procesów patofizjologicznych, sił jakimi osoba niepełnosprawna dysponuje, otrzymywanej na codzień opieki i dostosowanej, regularnej rehabilitacji, spowalaniającej zmiany degradacyjne i pozwalającej wykonywać w różnym stopniu niezbędne czynności.

 

Podczas warsztatów poruszane są zagadnienia związane z: układem ruchu, oddechowym, krążeniowym, zmianami w obrębie układu neurologicznego, poziomem wydolności fizycznej, dostosowywaniem środowiska domowego, efektywnym korzystaniem ze sprzętu ortopedycznego, technikami transferowymi (obracaniem, przesadzaniem, itp.). Mowa jest też o bezpieczeństwie pacjenta, zdrowiu rodziny, higienie psychicznej, oddziaływaniu na nawyki i zachowanie, sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, podstawach pierwszej pomocy, ergonomii pracy przy łóżku, źródłach pomocy formalnej i in.

Spotkania organizowane są w placówkach udostępniających niezbędny sprzęt do prezentacji materiałów edukacyjnych, przeprowadzenia formy kursowej zajęć praktycznych, omówienia problemów w formie pokazowej a także umożliwienia dyskusji.

 

Zajęcia finansownane są przez podmioty publiczne lub inne, które wykazują taką chęć i potrzebę, a wszelkie materiały jak i udział w zajęciach jest bezpłatny. W miarę możliwości pojawiają się przedstawiciele tych podmiotów lub osoby przez nie wskazane, na codzień zajmujące się opieką lub pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

 

Zapraszam osoby zainteresowane udziałem jak i organizacją zajęć do skorzystania z formularza kontakowego. Terminy i lokalizacje warsztatów, wraz z zakresem tematycznym, dostępne są na portalu Facebook, na profilu firmowym SOFTMANUAL, jak i poprzez bezpośrednie udzielenie informacji - kontakt.

korytarz szpitalny

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.