• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

KURS OPIEKI REHABILITACYJNEJ

DLA OPIEKUNÓW RODZINNYCH

Warsztaty powstały ze względu na narastające potrzeby pacjentów i ich rodzin w zakresie wykonywania czynności życia codziennego i zapewnienia najbliższym bezpiecznej opieki. Dedykowane są osobom chcącym poprawić wydolność opiekuńczą i lepiej wspomagać chorego. Najbardziej skorzystają na nich jednak opiekunowie, którzy są dopiero na początku drogi. Być może ich przyszły podopieczny przebywa jeszcze w szpitalu a nadchodząca powinność wydaje się sporą katastrofą.

 

Program i tematyka szkoleń uwzględnia zagadnienia szeroko pojętej opieki. Od ważnych zagadnień teoretycznych, przez praktykę i warsztat na miejscu, po otwartą rozmowę z uczestnikami i wymianę kontaktów a być może nawet stworzenie grupy wsparcia - tak wyglądają bezpłatne dla uczestników warsztaty.

 

Uczestnicy nabywają nowe kompetencje, dzięki którym mogą poprawić jakość życia chorego. Tymi kompetencjami są: wiedza i umiejętności w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji oraz profilaktyki zdrowotnej. Wsparcie udzielone opiekunom ma za zadanie dać im narzędzia do radzenia sobie z codziennymi zadaniami wokół chorego, także w trosce o własne zdrowie.

korytarz szpitalny

ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM PRAKTYCZNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH
I STAŃ SIĘ BARDZIEJ KOMPETENTNYM ORAZ SKUTECZNYM OPIEKUNEM

Logo firmy SOFTMANUAL

Wzorce opieki z których korzystają rodziny, są wyniesione głównie z domów pochodzenia. Wpływają one na postawę opiekunów. W toku nauki i przysposobienia przyjdzie im się zmierzyć z całkiem nowym zakresem pojęć i technik, niż te podstawowe, życiowe i intuicyjne.

 

Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z: anatomią i fizjologią, zagadnieniami klinicznymi, dostosowywaniem środowiska domowego, efektywnym korzystaniem ze sprzętu ortopedycznego, technikami transferowymi (obracaniem, przesadzaniem, itp.), wpływem rehabilitacji na funkcjonowanie, psychologią opieki oraz wieloma innymi. Będzie mowa również o bezpieczeństwie pacjenta, zdrowiu rodziny, higienie psychicznej, oddziaływaniu na nawyki i zachowanie, sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, podstawach pierwszej pomocy, ergonomii pracy przy łóżku, źródłach pomocy formalnej i in. Całość ma charakter głównie praktyczny w ramach wstępnego przysposobienia do opieki lub rozbudowie warsztatu.

Spotkania organizowane są w placówkach udostępniających niezbędny sprzęt do prezentacji materiałów edukacyjnych, przeprowadzenia formy kursowej zajęć praktycznych, omówienia problemów w formie pokazowej a także umożliwienia dyskusji.

 

Zajęcia finansownane są przez podmioty publiczne lub inne, które wykazują taką chęć i potrzebę, a wszelkie materiały jak i udział w zajęciach jest bezpłatny. W miarę możliwości pojawiają się przedstawiciele tych podmiotów lub osoby przez nie wskazane, na codzień zajmujące się opieką lub pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

 

Zapraszam osoby zainteresowane udziałem jak i organizacją zajęć do skorzystania z formularza kontakowego. Terminy i lokalizacje warsztatów, wraz z zakresem tematycznym, dostępne są na portalu Facebook, na profilu firmowym SOFTMANUAL, jak i poprzez bezpośrednie udzielenie informacji w formie telefonicznej.

Mózg

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.