• Umów się na konsultację
  • +48 789 356 459

Godziny pracy, pon-pt 8:00 – 20:00

SPECJALISTYCZNY

MASAŻ GERIATRYCZNY

starsza kobieta przed lustrem

Dostosowany do potrzeb osób starszych masaż geriatryczny, ma za zadanie pomóc w codziennym funkcjonowaniu i zmniejszyć dolegliwości bólowe, uwzględniając zarazem złożoną specyfikę wieku senioralnego a nawet zaawansowanego w starzeniu się organizmu.

 

Wraz z wiekiem pogłębiają się problemy m.in. w narządzie ruchu, takie jak: zmieniona postawa ciała, dolegliwości bólowe stawów, osłabienie siły mięśni, niepewność chodu, zawroty głowy, zaburzenia krążenia, utrata równowagi przy przemieszczaniu się, deformacje kostne, dyskopatie, złamania, niski poziom aktywności fizycznej – związane z tym ograniczenia ruchu, i in.

 

Osoby starsze bardzo cenią sobie kontakt fizyczny, szczególnie taki, który je wspiera lub przynosi ulgę. Bardzo ważna jest psychologia pracy z ciałem seniora i budowanie zaufania terapeutycznego. Trzeba wykazać się dużym wyczuciem, odpowiedzialnością, poziomem wiedzy i umiejętności praktycznych, zaadoptownaych do potrzeb zgodnych z wiekiem i dolegliwościami.

 

Zabieg odbywa się na krześle do masażu, dzięki któremu osoby starsze mogą skorzystać z pomocy uwzględniającą już na starcie ich ograniczenia funkcjonalne. W pozycji siedzącej mogą być zaadresowane zarówno wyższe, jak i niższe partie kręgosłupa.

 

Masaż jest częścią szerszego spektrum oddziaływań – fizjoterapii – ale może poprawić jakość życia, zwiększając elastyczność tkanek miękkich, ukrwienie oraz zmniejszając dolegliwości bólowe, co przekłada się na postawę i chód, a także zdolność do utrzymania pozycji spoczynkowych.

DOTYK JEST JEDNYM Z BARDZIEJ POŻĄDANYCH BODŹCÓW W WIEKU SENIORALNYM. MASAŻ PRZYJMUJE METODYCZNĄ FORMĘ ODDZIAŁYWANIA DOTYKU

Obecność terapeuty w zaciszu domowym, brak konieczności korzystania z komunikacji miejskiej czy pomocy rodziny przy przemieszczaniu się to duży komfort dla seniora, który doświadcza dolegliwości bólowych, trudności w przemieszczaniu się, albo przebywa w fotelu czy łóżku i porusza się głównie po domu. Techniki terapeutyczne dobierane są indywidualnie do stanu zdrowia. W celu uzyskania optymalnych efektów wskazane jest odbycie serii zebiegów.

 

Proponowana współpraca uwzględnia także masaż w przebiegu lekkiego stopnia demencji. Wskazana jest obecność i zaangażowanie osób posiadających wiedzę o życiu codziennym pacjenta, jego nawykach oraz zaakceptowanie fizjoterapeuty przez chorego. Senior informowany jest o celu spotkania i metodach leczenia a kontakt z ni uwzględnia jego trudności komunikacyjne. 

 

Na miejscu istnieje również możliwość skonsultowania funkcjonowania osoby starszej i uzyskanie wskazówek z zakresu opieki rehabilitacyjnej dla opiekunów, którzy na codzień wspierają seniora.

 

Wymagane jest zlecenie lekarskie na masaż leczniczy (np. od lekarza rodzinnego).

 

Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

starsza kobieta z koszem i kwiatami

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459

Fizjoterapeuta | Opiekun medyczny | Masażysta

Rehabilitacja i ukierunkowane usługi opiekuńcze, dedykowane osobom po hospitalizacji i ich rodzinom.

Bezpieczniejszy powrót do domu i stabilizowanie stanu zdrowia poprzez stopniowanie interakcji z otoczeniem.

Wspomaganie osób unieruchomionych w funkcjonalnym usamodzielnianiu się w przewlekłych schorzeniach.

Specjalistyczna opieka łącząca w sobie fizjoterapię i czynności aktywizujące. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.