
Dostosowany do potrzeb osób starszych masaż geriatryczny, ma za zadanie pomóc w codziennym funkcjonowaniu i dolegliwościach, uwzględniając zarazem złożoną specyfikę wieku podeszłego a nawet zaawansowanego w starzeniu się organizmu.
Wraz z wiekiem pogłębiają się problemy m.in. w narządzie ruchu, takie jak: zmieniona, niekorzystna i coraz bardziej kompensowana postawa ciała; związane ze zużyciem stawów dolegliwości bólowe; osłabienie siły mięśni – niepewność chodu; zawroty głowy i zaburzenia krążenia – utrata równowagi przy przemieszczaniu się; deformacje kostne; dyskopatie, złamania, niski poziom aktywności fizycznej – związane z tym ograniczenia ruchu, i in.
Osoby starsze bardzo cenią sobie kontakt fizyczny, szczególnie taki, który je wspiera lub przynosi ulgę. Bardzo ważna jest psychologia pracy z ciałem seniora i budowanie zaufania terapeutycznego. Trzeba wykazać się dużym wyczuciem, odpowiedzialnością, poziomem wiedzy i umiejętności praktycznych, zaadoptownaych do potrzeb zgodnych z wiekiem i dolegliwościami.
Zabieg odbywa się na krześle do masażu, dzięki któremu osoby starsze mogą skorzystać z pomocy uwzględniającą już na starcie ich ograniczenia funkcjonalne. W pozycji siedzącej mogą być zaadresowane zarówno wyższe, jak i niższe partie kręgosłupa, kończyn oraz miednicy i głowy.
Masaż jest częścią szerszego pola – rehabilitacji, fizjoterapii – ale może poprawić jakość życia, zwiększając elastyczność tkanek miękkich, ukrwienie oraz zmniejszając dolegliwości bólowe, co przekłada się na postawę i chód, a także zdolność do utrzymania pozycji spoczynkowych.
Dostępność terapeuty w zaciszu domowym, brak konieczności korzystania z komunikacji miejskiej czy pomocy lokomocyjnej rodziny, a także zwolnienie z przymusu pokonywania trudnego środowiska, to duży komfort dla seniora, który doświadcza dolegliwości bólowych, trudności w przemieszczaniu się, albo przebywa w fotelu czy łóżku i porusza się głównie po domu.
Techniki terapeutyczne dobierane są indywidualnie do stanu zdrowia. W celu uzyskania optymalnych efektów wskazane jest odbycie serii zebiegów. Podczas rozmowy telefonicznej podawane są również przeciwwskazania do masażu.
Proponowana współpraca uwzględnia także masaż w przebiegu różnych form i stopnia nasilenia demencji. W tym obszarze wskazana jest obecność i zaangażowanie osób posiadających wiedzę o życiu codziennym pacjenta, jego nawykach oraz zaakceptowanie fizjoterapeuty przez chorego. Senior informowany jest o celu spotkania i metodach leczenia a kontakt z nim jest podtrzymywany na bieżąco i uwzględnia jego trudności komunikacyjne.
Na miejscu istnieje również możliwość skonsultowania funkcjonowania osoby starszej i uzyskanie wskazówek z zakresu opieki rehabilitacyjnej dla opiekunów, którzy na codzień wspierają seniora.
Wymagane jest zlecenie lekarskie na masaż leczniczy (np. od lekarza rodzinnego).
Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459
ADRES
Gdynia
KONTAKT
pon-nd do 20:00
+48 789 356 459
krzysztof@
opiekarehabilitacyjna.pl
GODZINY PRACY
pon-pt 8:00-19:00