Opieka nad osobą cierpiącą z powodu demencji to 24-godzinne wyzwanie. Choroba ma charakter postępujący i dotyka znacznej ilości funkcji, które człowiek nabywał, rozwijał i pielęgnował. Opieka mobilizacyjna skupia się na cechach motorycznych (ruchowych) i poznawczych. Ćwiczenia w różnych pozycjach i konfiguracjach wraz z dawkowaną siłą i poziomem trudności zadań mają na celu jak najdłużej utrzymać osobę chorą na pożądanym funkcjonalnie poziomie.
Rehabilitacja polega na treningu psychomotorycznym w obszarach: posługiwania się sztućcami, naczyniami, pomocami ortopedycznymi, środkami higieny, ubraniami, urządzeniami elektryczymi, itp. Utrzymywane są następujące zdolności: podnoszenie się i wstawania z fotela, chodzenie, ruchy kończyn dolnych i górnych, ruchy skrętne, orientacja przestrzennej podczas ruchu, ocena własnego bezpieczeństwa i zagrożeń. Nawyki poddane opiece: ubierana się, dbania o higienę, podtrzymywania umiejętności komunikacji, przyjmowania posiłków o stałych porach, itp.
Wspólnie z rodziną ustalany jest plan spotkań, który ma służyć utrzymaniu w normie naturalnych aktywności. Chodzi o to by osoba z demencją wysilała się w odpowiednich porach i przeznaczonych do tego miejscach oraz inicjowała z własnej woli rutynowe czynności. Aktywność osoby chorej poddana jest szeregom zadań o charkaterze poznawcznym. Podejmowane są działania służące podtrzymaniu sprawności manualnej. Mieszkanie dostosowywane jest do poziomu sprawności umysłowej i fizycznej. Sprawowana opieka jest bardzo indywidualna i kompleksowa. Ustalane cele opieki opierają się na czynnościach rehabilitacyjnych, dlatego opieka ma charakter czasowy. Z założenia poprawa lub utrzymanie sprawności następuje w konkretnych obszarach funkcjonowania.
Możecie Państwo kontaktować się ze mną przez cały tydzień w celu uzyskania pomocy.

CODZIENNE WSPOMAGANIE NIEZALEŻNOŚCI W DEMENCJI
rodzin zatrudnia do pomocy prywatnie opiekunkę gdy ich bliski cierpi na Chorobę Alzheimera (NIK, 2017)
opiekunów rodzinnych nadwyrężyło własne zdrowie w związku ze sprawowaną opieką nad chorym na Alzheimera (NIK, 2017)

pon-nd do 20:00
+48 789 356 459